YouTuber kişilerin kullandığı program, uygulama ve eklentiler

En büyük video paylaşım platformu olan YouTube üzerinde video paylaşmayı meslek haline getirmiş olan veya meslek edinmeye çalışıp hobi olarak bu işi yapanların işine yarayabileceğini düşündüğüm uygulama ve programları bu makalemde sizlerle paylaşıyorum. Bilirsiniz ki bu platformda video paylaşmayı bir meslek haline getirmiş ayrıca evini bu şekilde geçindiren birçok insan var. Bu yazımda, bu insanların da kullandığı işini kolaylaştıran ve YouTube ile ilgilenenlerin işine yarayabileceği uygulama ve programları sizlerle paylaşacağım. Bu uygulama, program ve eklentiler sizin daha iyi video çekmenizi, daha çok izlenmenizi sağlayacaktır. Yanlış anlamayın sizlerle paylaşacağım bu uygulama, program ve eklentiler sizi hiçbir hile işine bulaştırmayacaktır.

vidIQ (Chrome Eklentisi)

Birçok YouTube’rin de tarayacısında bulundurduğu bu eklenti YouTube platformuna video yüklerken verdiği ipuçları sayesinde daha üst sıralara çıkmanızı ve daha çok izlenebilmenizi sağlıyor. Bu işle ilgilenen birçok kişinin de kullandığı bu eklenti YouTube kanalının daha hızlı büyümesine çok yararı olmuştur. Sadece video yüklerken verdiği ip uçlarıyla kalmıyor, kanalınızın analizlerini yapıp ne tarz videolar yüklemeniz gerektiğini öğrenmemizi sağlıyor bu eklenti.

Hand Brake

Bilgisayarımıza indireceğimiz bu program yüksek boyuttaki videolarımızın boyutlarını video kalitesinde hiçbir bozukluk olmadan düşürmemizi sağlıyor. Uzun videolar veya çok efektli videolar atan kişilerin işine yarayabilecek bu programı bir zamanlar bende kullanıyordum. Bu sayede düşük internetimi video atamamaya bahane etmiyordum. Ayrıca bu program daha hızlı video atabilmenizi sağlıyor.

YouTube Studio (Mobil Uygulama)

YouTube istatistiklerinize geniş bir pencereden bakabileceğiniz bu mobil uygulama ile istatistiklerinizi tek bir uygulamada toplayabilirsiniz. Birçok filtreleme seçeneği ile kolayca istatistiklerinizi kontrol edebilir. Gerçek zamanlı izlenme sayınızı bile bu uygulamadan kontrol edebilirsiniz. Kanalınıza kaç kişi abone olmuş, videolarınızı izleyenlerin kaçı kanalınıza abone olmuş, izleyenler videolarınıza nereden ulaşmış gibi istatistiklere bu uygulama sayesinde tek bir tık ile ulaşabilirsiniz.

Bu makalemde sizlere YouTube ile uğraşanların işine yarayabileceği uygulama, program ve eklentilerden bahsettim. Umarım işinize yaramıştır. Kişisel görüşlerinizi bizimle paylaşmayı ve aşağıdan bu makaleyi puanlamayı unutmayın. YouTube ile ilgilenen arkadaşlarınızla da bu makaleyi paylaşmayı unutmayın. Bu sayede hem bizi desteklemiş, hem de arkadaşlarınızın işini kolaylaştırmış olursunuz. Sonraki makalelerde görüşmek üzere, sağlıcakla kalın.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.5 / 5. Oy sayısı: 2

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.