YouTube Video Paylaşarak Nasıl Para Kazanılır?

İnternetin en popüler video paylaşım ağı Bu platformda insanların video paylaşarak para kazandığını mutlaka duymuşsunuzdur. Bu platformda insanlar günlük hayatlarını, oynadığı oyunları ve öğrenmiş olduğu bilgileri paylaşarak hem yeni arkadaşlar ediniyor, hem de para kazanıyor. Bazı insanlar bunu nasıl yaptıklarını halen merak ediyor. Bu makalemizde Youtube platformu nedir? ve Youtube platformunda video paylaşarak nasıl para kazanılır? Konularından bahsedeceğim. Youtube’da video paylaşarak para kazanmak eskiden çok kolaydı ancak gün geçtikçe kanal sayısı arttı haliyle platformdaki rekabette arttığı için şimdi biraz daha zorlaştı bu durum. Severek izlediğiniz, sizi eğlendiren ve bir şeyler öğreten içerik üreticilere kısa adıyla YouTuber lakabıyla tanımlıyoruz.

YouTube Nedir?

Youtube ile para kazanmak
Youtube ile para kazanmak

15 Şubat 2005’te Kaliforniya’da eski PayPal çalışanları tarafından kurulmuştur. Kasım 2016’da 1,65 milyar dolara Google tarafından satın alınmıştır. Video barındırma sitesi olan Bu platforma insanlar çektiği videoları insanlarla paylaşıyor. Bu platformda insanlar sevdikleri oyunu oynayarak, sevdikleri konu üzerine bilgi vererek bu platformdan para kazanıyor.

YouTube’da video paylaşarak nasıl para kazanılır?

En popüler video paylaşım ağı olan YouTube’dan nasıl para kazanılır? Şimdi sizlere yanlış bildiğiniz bir bilginin doğrusundan bahsedeceğim. Youtuber’lar izlenme başı ya da abone başı para kazanmıyor. YouTube’da içerik üreticiler videolarında gösterilen reklamlardan gösterim ve tıklanma başı para kazanıyor. Fakat hemen hemen her YouTuber sponsorlar üzerinden de para kazanıyor. Bu makalemde Youtube üzerinden nasıl para kazanılır? konusuna açıklık getireceğim.

Video Çekerek Para Kazanma
Video Çekerek Para Kazanma

Bahsettiğim gibi eskiden YouTube ile para kazanmak çok kolaydı, şimdi YouTube’dan para kazanabilmek için yerine getirmeniz gereken belli başlı şartlar var. Bu şartların ilki kanalınızın 1000 abone sahip olması gerekiyor, son şart ise videolarınızın son 12 ayda 4000 saat izlenmesi gerekiyor. Bu şartları yerine getirdikten sonra YouTube iş ortaklığı programına başvuruyorsunuz videolarınız özgünse ve kanalınızda herhangi bir hile tespit edilmez ise programa dahil oluyorsunuz. Programa dahil olduktan sonra Google Adsense hizmetine üye olup kanalınıza başladıktan sonra YouTube ile para kazanmaya başlıyorsunuz.

İlginizi Çekebilir: YouTuber kişilerin kullandığı program, uygulama ve eklentiler

Bu makalemizde YouTube nedir? ve YouTube’da video paylaşarak nasıl para kazanılır? konularına değindik. Aklınıza takılan soruları ve kişisel görüşlerinizi bizimle paylaşıp bu makaleyi derecelendirmeyi unutmayın. Diğer makalelerde görüşmek dileğiyle, kalın sağlıcakla.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 1 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.