WordPress oylama eklentisi

Ziyaretçilerinizin sitenizdeki gönderileri oylaması o gönderiyi daha iyi hale getirmenize ve istatistiklere bakarak daha kaliteli gönderiler paylaşmanıza yardımcı olur. Bir siteniz var ve o site WordPress ile kurulmuşsa bu makalemde sizlere benimde kullandığım harika ve ücretsiz bir puanlama eklentisini tanıtacağım. Makalenin en aşağısına inerseniz yıldızlarla puanlayabildiğinizi görebilirsiniz. Bu puanlamalardaki istatistikler bana her zaman daha kaliteli makale yazmama yardımcı olmuştur. Çoğu kişinin kullandığı ve çoğunlukla tam puan alan bu ücretsiz eklenti basit ara yüzü ile bize Türkçe’ye çevrilme imkanı sunduğu için benimde gönlümü almıştır. Bu eklenti ile hiçbir anlaşmamız yoktur. Sadece kullandığım bu eklentiyi siz değerli okuyucularımla paylaşmak istiyorum.

Rate My Post – WordPress oylama eklentisi

Sitemizde paylaştığımız gönderilerin ziyaretçi tarafından puanlanmasının öneminden bahsetmiştik. Şimdi gelelim o meşhur eklentiye. Eklentinin adı Rate My Post. Ücretsiz ve indirmesi oldukça kolaydır.

Eklentiyi indirmek

WordPress admin panelimizden sol tarafta Eklentiler>Yeni ekle butonuna basarak ardından arama kutucuğuna Rate My Post yazarak bu eklentiyi kolayca indirebilirsiniz.

Eklenti ayarları

Eklentiyi yükleyince size İngilizce olarak gelecektir. İngilizce bilginiz yoksa boş bir yere sağ tıklayıp ardından Türkçe diline çevir seçeneğine tıklayabilirsiniz. Başta çok karmaşık gelebilir fakat korkmayın,  biz sadece belli başlı ayarlarla oynayacağız. Eklentiyi yükleyince sol sekmedeki Rate My Post seçeneğine tıklayın. Sağ tıklayıp Türkçe diline çevirirseniz kolayca anlayabilir ve ayarlamaları yapabilirsiniz. Güvenlik sekmesinden “Yazıları kimler oylayabilir seçeneğini herkes olarak ayarlamayı unutmayın. Benim ayarlarımı soracak olursanız Ayarlar sekmesinde sadece “Tüm yayınlara derecelendirme Widget’i ekle” seçeneği aktif. Türkçe’leştirmek için de “Özelleştirmek” sekmesinde tüm İngilizce kutucukları Türkçe olarak yazıp “Ayarları kaydet” butonuna basabilirsiniz.

Evet bu makalemde WordPress sitenizde kullanabileceğiniz oylama eklentisini sizlere tanıttım. Ben kullanıyorum ve oldukça memnunum. Benim gönderilerde gerekli düzenlemeler yapmama ve daha kaliteli içerikler yayımlamama yardımcı oluyor, size de tavsiye ederim. Umarım bu makale işinize yaramıştır. Aklınıza takılan en ufak soruyu bize yorumlar bölümünden sormayı ve yorumlar bölümünden kişisel görüşlerinizi bizimle paylaşmayı, bu makaleyi puanlamayı unutmayın. Diğer gönderilerde görüşmek üzere, kalın sağlıcakla.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.