WhatsApp Para Transfer Özelliği Getiriyor

Dünyanın en popüler mesajlaşma platformu olan WhatsApp uygulamasına para transfer özelliği geliyor. Para transfer özelliği ne işe yarayacak? Ücretli mi olacak? Gibi sorulara bu makalemizde yanıt vereceğiz. En çok şirketlerin işine yarayacak olan bu özellik ile artık paraya dokunulmadan yakındaki veya uzaktaki tanıdığınıza para transferi yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra bazı yerel ya da online işletmeler ödemelerini WhatsApp platformuyla alabilecek. Neden mi? Hem platform çok yaygın, hem de bankalara göre daha basit bir arayüze sahip. Bu sayede yakınınıza kolayca para transferi yaparken, online ödemelerinizi de mesajlaşma platformu WhatsApp ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu makalemizde bu konuların yanı sıra WhatsApp neden para transfer özelliğini getiriyor konusuna da değineceğim.

Çin’de popüler olan mesajlaşma platformu WeChat uygulamasını popüler yapan özelliği para transferi özelliğidir. Çin’de bulunun neredeyse tüm işletmeler ödeme yöntemi olarak WeChat platformunu da bünyesinde bulunduruyor. WhatsApp platformu da COVID-19 sebebiyle insanların paraya çok az dokunacağını düşünerek bu özelliğin tercih sebebi olacağını düşünmektedir.

Facebook’un kurucusu aynı zamanda WhatsApp’ın sahibi Mark Zuckerberg Facebook profilinde, yakın zamanda Brezilya’da para transferi özelliğini devreye sokacağını duyurdu. Bu duyuruyla beraber insanların aklına “Para transfer özelliği ne işe yarayacak?” ve “Ücretli mi olacak?” soruları takılıyor.

WhatsApp Para Transfer Özelliği Ne İşe Yarayacak?

Çin’deki işletmelerin çoğu ödemelerinin çoğunu WeChat uygulaması ile alıyor. Büyük ihtimal WhatsApp uygulamasının para transfer özelliği aynı işlevi görecek. Brezilya’da kullanılmaya başlanacak bu özellik şu anda test aşamasındadır. İleriki zamanlarda diğer ülkelerde de faaliyet göstermesi bekleniyor.

WhatsApp Para Transfer Özelliği Ücretli Mi Olacak?

Brezilya’da faaliyet göstermeye başlayacak ve ileriki zamanlarda diğer ülkelerde de faaliyet göstermesi bekleniyor. Kullanıcılar için ücretsiz olması beklenen bu özellik işletmelerden ödeme alması bekleniyor.

Kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak bu özellik ilk başta Brezilya’da pilot sürümü aktif olacak ve geliştirilmeye devam edecek ve tam sürümüyle de diğer ülkelerde de faaliyet göstermeye başlayacak

Bu makalemde sizlere WhatsApp mesajlaşma platformuna gelecek para transfer özelliğinin detaylarından bahsettim. Kişisel görüşlerinizi ve aklınıza takılan soruları bizimle paylaşıp bu makaleyi puanlamayı unutmayın. Diğer makalelerde görüşmek dileğiyle hoşça kalın, bilgiyle kalın.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.