Uzaktan Eğitim Ne Zaman Bitecek?

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsü tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. Türkiye’de 10 Mart’ta ilk vakanın görülmesiyle beraber Milli Eğitim Bakanlığı 16 Mart’ta okullara ara verdi. 23 Haziran’da ise internet ve televizyon tabanlı uzaktan eğitim sistemi hayata geçirildi. Gençleri okullardan alıkoyan bu virüs hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Korona virüsü nedir? Belirtileri nedir? Nasıl bulaşır? Korunma yolları nedir?, Korona virüsle beraber hayatımıza giren yeni kelimeler ve anlamları ve Korona virüsü ne zaman bitecek? Normal hayatımıza ne zaman döneceğiz? Başlıklı makalelerimizde korona virüsü hakkında daha fazla detaylı bilgiye vermiştik.

Korona virüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında okullar 16 Mart’ta örgün eğitime ara verdi ve 23 Mart’ta uzaktan eğitim modeline geçiş yapıldı. Televizyondan ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) platformu üzerinden öğrenciler eğitim görmeye başladı. Öğrenciler internet üzerinden bu platformda eğitim görmeye başladı artık okula gitmek yerine EBA platformuna girip ders izleyerek ve soru çözerek üniversite sınavına hazırlanmaya başladı. İnternet bağlantısı olmayan öğrencilere ise 6 GB internet vererek uzaktan eğitime teşvik edildi. Peki 26 Mart tarihinde başlayan uzaktan eğitim ne zaman bitecek sorusuna yanıt verecek olursak: 19 Haziran tarihinde uzaktan eğitim bitecek. Fakat uzaktan eğitime verilen destek bitmeyecek. Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaz tatilinde öğrenciyi destekleyen programların EBA televizyon kanallarında yayımlanacağını duyurdu.

Yaz Tatilinde Uzaktan Eğitim Nasıl Olacak?

23 Mart tarihinde başlayıp, 19 Haziran tarihinde son bulacak olan uzaktan eğitim tamamen sonlanmayacak. EBA televizyon kanallarında öğrencileri kültürel açıdan geliştirebilecek programların yanı sıra öğrenci EBA televizyon kanallarında İngilizce eğitimi de alabilecek.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsünden korunma tedbirleri kapsamında örgün eğitime ara verildi ve uzaktan eğitim modeline geçiş yapıldı. Bu makalemizde, bu süreçte tüm öğrencilerin aklına takılan soruya “Uzaktan eğitim ne zaman bitecek?” sorusuna bu makalemizde yanıt verdik. Kişisel görüşlerinizi ve aklınıza takılan soruları paylaşıp, aşağıdan bu makaleyi puanlamayı ve bu makaleyi arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın. Diğer makalelerde görüşmek dileğiyle, kalın sağlıcakla.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.