Ramazan Bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı?

11 Ayın sultanı Ramazan ayı bayramı yaklaşıyor. Tam bayram hazırlıklarını yapmışken Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında evvelsi gün yapılan kabine toplantısı sonucunda bazı kararlar alındı. Bu toplantıda yaklaşan Ramazan Bayramı’yla ilgili bazı kararlar alındı. Bu makalemizde Ramazan Bayramı sokağa çıkma yasağı olacak mı? Ramazan Bayramı sokağa çıkma yasağı kaç gün olacak? Sorularına yanıt vereceğiz. Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 18 Mayıs’ta Ulusa seslenirken Ramazan Bayramı hakkında önemli detayları paylaştı. Biliyorsunuz ki Korona virüs ile mücadelemiz devam ediyor. Bu mücadeleyi kazanabilmemiz için belli kurallara uymamız gerekmektedir. Korona virüsü nedir? Belirtileri nedir? Nasıl bulaşır? Korunma yolları nedir? Başlıklı makalemizde korona virüsünden korunmamız için uymamız gereken kurallardan bahsetmiştik. Bunun yanı sıra bu virüsün belirtilerini ve nasıl bulaştığını sizlerle paylaşmıştık.

Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 18 Mayıs kabine toplantısından sonra ulusa seslenirken Ramazan Bayramı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Medyada sık dolaşan “Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı?” sorusuna cevap verdi. Yaptığı açıklamalara göre: Bu bayram 81 ilimizde sokağa çıkma yasağı olacaktır.

Sokağa çıkma yasağı kaç gün?

Bu bayram 81 ilimizde de uygulanacak sokağa çıkma yasağı Ramazan Bayramı arefe gününden, bayramın son gününe kadar Türkiye genelinde bu yasak uygulanacak. Yani 23-24-25-26 Mayıs’ta Türkiye genelinde sokağa çıkma yasağı olacak.

Sevdiklerimiz ile nasıl görüşeceğiz?

Korona virüs salgını dünyayı ve ülkemizi tehlike altına almış durumda. Akıl almaz bir yayılma hızına sahip olan bu virüsten korunmak için mecburen bu yasaklara ve alınan tedbirlere uymamız şart. Peki bu bayram sevdiklerimiz ile nasıl görüşeceğiz diye sorarsanız. Korona virüsünün yayılmasını önlemek için tedbirlere uymamız gerektiği için bu bayram maalesef yüz yüze görüşemeyeceğiz. Bunun yerine sesli veya akıllı telefonlarla görüntülü bir şekilde sevdiklerimiz ile bayramlaşabileceğiz.

Bu makalemizde Ramazan bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı? Olacaksa kaç gün olacak sorularına yanıt verdik. Kişisel görüşlerinizi bizimle paylaşmayı ve bu makaleyi puanlamayı unutmayın. Diğer yazılarda görüşmek dileği ile, kalın sağlıcakla.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.