Playstation 5 ile Birlikte Çıkacak Yeni Oyunlar

Geçtiğimiz günlerde Sony’nin yeni oyun konsolu olan Playstation 5 tanıtıldı. Yeni ve benzersiz bir tasarımla görücüye çıkan Playstation 5, yanında birçok yeni oyunla beraber gelecek. Fiyatı beklenin üstünde gelecek olsa da hepimiz PS5’i dört gözle bekliyoruz. Ve bununla birlikte gelecek oyunlar da oldukça ilgi çekici.

Playstation 5 ile Birlikte Çıkacak Olan Oyunların Listesi

Listemizdeki bazı oyunlar bu sene çıkacak ve Playstation 5’e de gelecek, bazıları ise Playstation 5’e özel olarak çıkacak. Yani bazı oyunları ilk defa Playstation 5 ile oynayabileceğiz.

1. Gran Turismo 7

Gran Turismo 7
Gran Turismo 7

Listemizin ilk oyunu Gran Turismo 7. Playstation 5’le birlikte duyurulan oyunlardan biri olan Gran Turismo 7, oldukça iddialı bir çıkış yaptı. Sony ekibinin yaptığı açıklamaya göre bu oyun bizi oldukça eğlendirecek.

2. NBA 2K21

NBA serisinin yeni oyunu olan 2K21 Playstation 5’de bulunacak. Fakat bu oyunumuz 2020 Eylül ayında çıkacak ve yüksek ihtimalle Playstation 4 için de oynanabilir olacak. Yine de PS5’de oynamanın çok daha farklı olacağını düşünüyoruz.

NBA 2K21

3. Spider-Man Miles Morales

2018’de piyasaya sürülen Marvel’s Spider-Man oyununun devamı olacak olan Miles Morales, Playstation 5 tanıtım etkinliğinde duyurulan oyunlardan biri. Playstation 5 ile birlikte sunulan bu oyunumuz hem grafik hem de oynanış açısından çok daha iyi olacağa benziyor.

Spider-Man Miles Morales

4. Horizon Forbidden West

Horizon Zero Down oyununun devamı niteliğinde olan Forbidden West, Sony tarafından Playstation 5 tanımında gösterilen oyunlardan bir diğeri. Açık bir Dünya’ya sahip olan oyunumuz yine bize keyifli saatler geçirtecekmiş gibi duruyor.

Horizon Forbidden West

5. Returnal

Sony tarafından PS5 tanıtımda gösterilen oyunlardan bağımsız olanı Returnal, bilim kurgu ve korku oyunu olarak karşımıza çıkacak. Uzay temalı olacak olan bu oyun hem grafikler hem de oynanış açısından oldukça güzel görünüyor.

Returnal

Bu oyunların yanında Rift Apart, Sackboy A Big Adventure, Stray, Godfall, Demon’s Souls, Resident Evil Village ve hepimizin bildiği gibi GTA5 oyunları da Playstation 5 ile birlikte gelecek. Fiyatının yüksek olmasını bekliyoruz ancak fiyatının bu cihazı hak ettiğini de biliyoruz.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.