Para biriktirmenin yolları. Kısa sürede para biriktirmek.

İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde hayallerimizi gerçekleştirmek için para biriktirmek bir hayli zor hale geldi. Ev, araba veya yeni bir bilgisayar ya da telefon almak için birikim yapmamız çok önemli. Fakat bulunduğumuz pandemi döneminde para biriktiremiyor ve hayallerimizi bir süreliğine rafa kaldırmak zorunda kalıyoruz. Araştırmış olduğum para biriktirme yolu öğrenciyseniz, asgari maaş ile çalışıyorsanız sizin çok işinize yarayacaktır. Para biriktirmenin zorlaştığı bu dönemde maalesef bir çoğumuz hayallerindeki arabayı, hayallerindeki evi ya da hayallerindeki bilgisayarı bir süreliğine rafa kaldırmak zorunda kaldı. Pandemi sürecinden maalesef hepimiz olumsuz etkilendik. Bu süreci en az mağduriyetle atlatmak için bir şeylere yatarım ve bir köşeye birikim yapmak zorundayız. Tabi ki para biriktirirken sağlığımızı esirgememeliyiz. Para bir şekilde bulunur ama sağlığımızı kaybedersek bulamayız. Peki “Önereceğin para biriktirme yolları neler?” sorusuna yanıt verecek olursak:

Para biriktirmenin yolları

1. Öncelikle para biriktirme işine borcunuz varsa borçlarınızı kapatarak başlayın.

2. Bozuk paralarınızı biriktirin. Her gün kenara 3-5 lira koyun.

3. Harcamalarınızı takip edin ve ihtiyaçlarınızı kategorilendirin.

4. Hayalleriniz için zararlı alışkanlıklarınızı bir an önce terk edin.

5. Kendinize ek bir gelir kaynağı belirleyin;

Bu konuya bir açıklık getirmeye ihtiyaç duydum. Şimdi “Kardeşim ben sabahtan akşama kadar zaten çalışıyorum bir de ek gelir diyorsun!” diyeceksiniz. Ek bir gelir derken garsonluk filan demiyorum. Freelance çalışma modeliyle kendinize ek bir gelir yöntemi sağlıyabilirsiniz. Grafik tasarım, yazarlık veya herhangi bir alana ilginiz varsa o alanda kendinizi geliştirin ve tecrübenizi internette pazarlayın. Grafik tasarım, yazarlık veya çevirmenlik ve henüz sayamadığım yüzlerce alan. Yakınlarda bu konuyla ilgili bir makale daha paylaşacağım. Takipte kalın.

5.1. Ek bir gelir derken tek internet ile para kazanmayı kastetmiyorum. Evet bu gelir modeliylede interneti kullanacağız fakat bir alanda uzman olmanıza gerek yok. Çevrenize bir ürünü veya yazılımı satarak para kazanabilirsiniz. Peki kardeşim bu yasa dışı değil mi derseniz. Yaptığınız iş satış ortaklığına giriyor. Biraz araştırırsanız bu gelir modeliyle evine ekmek götüren birçok insanın başarı hikayesini görebilirsiniz. Satış yapmaya çevrenizden başlayın ve çevrenizin yavaş yavaş genişlediğini görebileceksiniz.

Ek gelir modelleri ile ilgili yakında bir makale paylaşacağım takipte kalın.

6. Yatırım yapın:

Paranız elinizde bulununca harcamak gerçekten kolay. (Kendimden biliyorum) Yatırım yapmadan önce olayları analız etmeli ve ona göre yatırım yapmalısınız. Kripto paralara, altına, dövize ya da hisse senetlerini analiz ederek doğru şeye yatırım yaparsanız. Paranız hem birikir, hem de değer kazanır.

İlginizi çekebilir: İnstagram ile nasıl para kazanılır? İnstagram ile para kazanma yöntemleri.

Evet bu makalemde bu pandemi sürecinde para biriktirmenin yollarından bahsettim. Kişisel görüşlerinizi ve aklınıza takılan soruları bizimle paylaşıp bu makaleyi değerlendirmeyi unutmayın. Bu makaleyi arkadaşlarınızla paylaşırsanız çok mutlu oluruz. Diğer makalelerde görüşmek dileğiyle, kalın sağlıcakla.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.