Korona virüsü ne zaman bitecek? Normal hayatımıza ne zaman döneceğiz?

Dünyada olup biten bu kargaşa bir türlü bitmeyecek gibi duruyor. İnsanlar artık bitsin bu virüs, normal hayatımıza dönelim diye isyan ediyor. İnsanların aklında en çok artık normal yaşantımıza ne zaman döneceğiz sorusu akıllarda soru işareti bırakıyor. Bu virüsü daha önce Korona virüsü nedir? Belirtileri nedir? Nasıl bulaşır? Korunma yolları nedir? Başlıklı makalemizde açıklığa kavuşturmuştuk. Bu makalemizde de korona virüsünü kısaca özetleyecek olursak:
Korona virüsü Çin’de bir balık pazarında çıktığı öne sürülmüştür. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve akıl almaz bir hızla büyüyüp tüm dünyayı tehlike altına alan COVID-19 kodlu korona virüsünün belirtileri kuru öksürük, yüksek ateş ve burun akıntısıdır. Bu virüsten korunmanın en iyi yolu da toplu alanlardan uzak durmak ve evden dışarı çıkarken maske ve eldiven kullanmaktır. Tabi dışarı çıktığımızda insanlarla aramıza en az 3 adım mesafe koymayı unutmayalım. Bunun yanı sıra ellerimizi sabun ve suyla yıkamalı dezenfektan etmeli ve sık kullandığımız cep telefonu gibi eşyalarımızı sık sık dezenfektanla temizlemeliyiz.

Ne zaman normal hayatımıza döneceğiz?

Kimilerimiz iş arkadaşlarını, kimilerimiz ise okulumuzu, arkadaşlarımızı özledik. Bitsin artık bu kargaşa derken uzmanların “Uzun bir sürecin ortasındayız” yorumu hayal kırıklığına sebep oldu. Tam olarak ne zaman istediğimiz gibi gezip tozabileceğiz sorusa bizzat benim bile kafamı yakmış durumda. Tam hayallerimiz yıkılmış, tüm planlarımızı ertelemişken devlet büyüklerimizden “Çifte bayram yapmaya hazır olun” çağrısı geldi. Günbegün Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı tabloda gözle görülür azalma bize bir an olsun umut ışığı göstermekte. Normalleşmeye doğru gidiyoruz fakat bu normal yeni bir normal olacak. Dünyada bu virüs bir çok dalda durum değişikliğine sebep oldu. Finans, ticarette ve birçok dalda yaşanan bu değişiklik bazı durumları değiştirebilir. Ülkeler arası ticarette konum ve durum değişikliği olabilir. Dünyada bitmek bilmeyen bu virüs için uzmanlar aşı için henüz bir kesin tarih veremiyor. Bizde dünyada bitmek bilmeyen bu virüse karşı tedbirlerimizi artırmalıyız tabi. Fakat hemen umutsuzluğa kapılmayın. Grafikleri incelediğimizde 2020 mutlu sonla bitecek ve yeni yıla büyük kutlamalarla gireceğimiz tahmin ediliyor.
Bu makalemde dünyada hızla yayılmakta olan ve bitmek bilmeyen COVID-19 kodlu korona virüsü ne zaman bitecek? Normal hayatımıza ne zaman döneceğiz? Sorularına yanıt verdim. Kişisel görüşlerinizi de bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 3.7 / 5. Oy sayısı: 3

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.