İşinize Yarayabilecek 3 İnternet Sitesi

İnternet bazı işlerimizi daha kolay bir hale getiriyor ve zamandan tasarruf etmemizi sağlıyor. Ama bazı durumlarda işimiz zorlaşabiliyor. Bazı internet siteleri bu zorlukları kolay bir şekilde atlatmamızı sağlayabiliyor. Ancak ne yazık ki bu internet siteleri çoğu insan tarafından halen bilinmiyor. İnternet üzerinden kolayca fotoğraf düzenleyebilir, geçici e-posta adresine sahip olabilir bazen de keyifli vakit geçirebilmek için farklı kültürlerdeki radyoları dinleyebiliriz. Bu makalemizde “Keşke daha önce bilseydim” diyeceğiniz 3 farklı web sitesinden bahsedeceğim. Önereceğim bu web siteleri bazı işlerinizi kolaylaştırabilir, zamandan tasarruf edebilir ve farklı kültürlerdeki radyoları dinleyerek, kültürlenirken keyifli vakit geçirebilirsiniz.

1-    Fotoğraf arka plan silme sitesi Remove.bg

Fotoğrafların arka planını silmek.

Bazen fotoğraflarımızı daha güzel hale getirmek için, bazen de ürün fotoğraflarımızdaki gereksiz kısımları silmek için fotoğraf arka planını silme ihtiyacı duyuyoruz. Fakat bu işlem için 2 şeye ihtiyacımız var birincisi gelişmiş bir fotoğraf düzenleme programı, ikincisi el becerisi ve az da olsa grafik tasarım bilgisi. Ancak önereceğim bu web site bu ihtiyaçları ortadan kaldırıyor ve saniyeler içinde fotoğrafınızı dekupe ediyor.

Site linki: https://www.remove.bg/

2-     Geçici e-posta adresi alma sitesi 10 Minute Mail

Geçici E-posta adresi almak

Bazı internet sitelerine tek seferlik ihtiyacımız olabiliyor. Bir seferlik ihtiyacımız için o siteye üye olmamız gerekiyor ve onay maili isteniyorsa gerçek mail adresimizi verip mail adresimizi çöp yığınına dönüştürmeyi hiç istemeyiz dimi? Bazen de üye olmamız gereken fakat güvenlik sertifikası olmayan sitelere üye olurken kişisel mailimizi vermeyi hiç istemeyiz. Bizi bu dertlerden kurtaran bu site size ücretsiz bir e-posta adresi veriyor ve 10 dakika sonra kendini imha ediyor ve bizi bütün bu sorunlardan kurtarıyor.

Site linki: https://10minutemail.com/

3-    Dünya üzerindeki radyoları dinleme sitesi RADIO GARDEN

Dünyadaki radyoları dinlemek

Canımız sıkılmıştır ve yeni şeyler keşfetmek istiyorsunuzdur. Bu web sitesi dünya üzerindeki farklı radyoları harita üzerinden seçerek dinlemenizi ve farklı kültürler ile tanışmanızı sağlıyor. Farklı farklı kültürlere sahip on binlerce radyoları bu web sitesi bir tık uzağınıza getiriyor.

Site linki: http://radio.garden/

Bu makalemizde bilseydiniz sevebileceğiniz ve işlerinizi kolay bir hale getiren üç farklı web sitesinden bahsettim. Kişisel görüşlerinizi bizimle paylaşmayı ve sizin de önerebileceğiniz web siteleri bizlerle paylaşmayı unutmayın. Sonraki makalelerimizde görüşmek dileğiyle, iyi okumalar dilerim.

İlginizi çekebilir: Beynimizin %100’ünü kullanırsak uçabilir miyiz?

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 2

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.