Instagram reklamları ile yeni kazanç yöntemi geliyor

Mutlaka herkesin telefonunda yüklü olan ve en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Instagram bünyesine yeni reklamlar getiriyor. Bu reklamlar içerik üreticileri çok sevindirecek. Açıklamalara göre bu reklamlardan alınan payın bir kısmı Instagram içerik üreticileri ile paylaşılacak. İnstagram ile nasıl para kazanılır? İnstagram ile para kazanma yöntemleri. Başlıklı makalemizde Instagram ile para kazanma yöntemlerinden bahsetmiştik. Bu para kazanma yöntemlerine bir yenisi daha eklendi. Yaptığımız araştırmalara göre Instagram’da bünyesine tıpkı en popüler video paylaşım ağı YouTube’daki gibi paralı abonelik sistemini dahil edecek. Peki bu sistem nasıl işleyecek?, Türkiye’de dahil olacak mı? Sorularına bu makalemizde yanıt vereceğiz.

İçerik üreticilerin yüzünü gülümsetecek bu haber çok geçmeden akıllarda “Bu sistem Türkiye’de geçerli olacak mı?” sorusunu bıraktı. Cevabı EVET! Instagram’ın en yoğun kullanıldığı ülkeler arasında olan Türkiye ve belli başlı ülkelerde bu sistem geçerli olacak.

Bu sistem nasıl olacak?

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıllarda Instagram, IGTV isimli uzun videolar yükleyebildiğimiz bir platformu tanıttı. Instagram uygulamasında dahil olan bu platform ayrı bir uygulama çıkarttı. Yapılan araştırmalara göre tıpkı YouTube’daki gibi atlanabilir reklamlar olacak ve bu reklamlardan elde edilen paranın bir kısmı içerik üreticiler ile paylaşılacak. Bir söylentiye göre paralı abonelik sistemi de uygulamaya dahil olacak. Tıpkı YouTube platformunda olduğu gibi abone olanların yorumunda rozet olacak ve abonelere özel içerikler de bu sistemde dahil olacak. Bu aboneliklerden elde edilen kazanç ise içerik üreticiler ile paylaşılacak.

Bu durumda YouTube platformuna yeni bir rakip çıktı diyebiliriz. Önümüzdeki aylarda artık YouTube yerine video izlemek için Instagramı kullanabiliriz. İçerik üreticileri artık videolarını, fotoğraflarını Instagram yüklemeye başlayabilir. Tabi bu yeni kazanç yöntemi Instagram’a daha katı telif kurallarını getirebilir. Reklam verenlerin mağdur olmaması için telif hakkı kuralları daha katı olabilir.

Bu makalemizde Instagram’ın içerik üreticileri için getireceği yeni kazanç modeli nedir ve nasıl olacak sorularına yanıt verdim. Kişisel görüşlerinizi ve aklınıza takılan soruları yorum bölümünden bize iletmeyi ve bu makaleyi arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın. Sonraki makalelerde görüşmek üzere, kalın sağlıcakla.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.