İnstagram ile nasıl para kazanılır? İnstagram ile para kazanma yöntemleri.

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Instagram ile para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Çoğu insan bu platformu bir gelir kaynağı haline dönüştürmüştür. Fakat çoğu kişi halen Instagram ile nasıl para kazanılıyor bunun cevabını bilmiyor. Instagram ile nasıl para kazanılır sorusuna yanıt verecek olursak, bu yazımda sizlere legal yani yasa dışı olmayan yöntemlerden bahsedeceğim. İllegal yollarla da Instagram ile para kazanabilirsiniz bu yöntemler nedir diye soracak olursanız, hesap çalmak, hesap kapatmak, takipçi satmak bu illegal yöntemlerin birkaçıdır. Ama yasa dışı olduğu için bu yöntemleri size pek tavsiye etmem. Peki bu makalede hangi yöntemlerden bahsedeceğiz: Reklam alarak para kazanma, bir şeyler satarak para kazanma. Bu iki yöntem ile günümüzde evine ekmek götüren çok insan var en yakın örnekleri kendinizde gözlemleyebilirsiniz.

1. Reklam alarak para kazanma:

Instagram’da gezinirken mutlaka bu ayakkabı, tişört veya oyun çok güzel diye birkaç video ya da fotoğraf görmüşsünüzdür. Bu gördüğünüz reklamlardan hesap sahibi para kazanıyor. İşletme veya aplikasyon sahipleri ürünlerini ünlü hesaplar ile ücret karşılığında, insanlara duyuruyor bu sayede hesap sahibi bu işten para kazanıyor. Günümüzde bu işi meslek edinmiş insanlar mevcut. Peki bizde reklam alarak para kazanmak istersek en az kaç takipçimiz olması lazım sorusuna yanıt verecek olursak, en az 10 bin takipçiden sonra reklam verenler yavaş yavaş sizi bulmaya başlayacaktır. Sakın unutmayın bu iş bir emek işidir, öyle hesap açayım tak paracıklar gelsin olmuyor. Bu işi meslek haline getirmek için zaman ve emek harcamalısınız. Peki tahmini aylık kazanç ne kadar olur diye sorucak olursak: 100 bin ile 200 bin takipçisi olan bir hesabın aylık kazancı tahminen 5-6 bin TL’dir.

2. Bir şeyler satarak para kazanma:

Artık insanlar alışverişini Instagram yoluyla yapıyor. Sizde bu mecrada bir şeyler alan değil de bir şeyler satan olmak ister misiniz? Öyleyse geç kalmadınız bir ayakkabı, kulaklık veya herhangi fiziksel ya da dijital ürünü alıp stoklayarak satarak bu işten gelir elde edebilirsiniz. Dijital üründen kastım bir oyun, oyun anahtarı veya hizmettir. Dijital hizmetten kastım ise bir konuda yeteneğiniz var ise bunu diğer insanların ihtiyaçlarını gidererek para kazanabilirsiniz. Peki ödemeyi nasıl alacağız? Sorusuna gelirsek: Shopier gibi dijital pos hizmetlerini kullanabilirsiniz. Bu işin tahmini aylık kazancı ise işinizi iyi yaparsanız ortalama 5-7 bin TL kazanabilirsiniz.

Bu makalemde sizlere Instagram ile nasıl para kazanabiliriz ve gelirimiz ne kadar olur sorularında yanıt verdim. Umarım bu makale işinize yaramıştır. Ayrıca kişisel görüşlerinizi de bizimle paylaşmayı unutmayın. Sonraki makalelerde görüşmek üzere sağlıcakla kalın.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.4 / 5. Oy sayısı: 5

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.