Bitcoin Ne Kadar Daha Yükselecek?

Adını gittikçe daha fazla duymaya başladığımız, binlerce kişiyi milyoner eden Bitcoin, binlerce dolar seviyesine ulaşmış durumda. Hal böyle olunca, herkes hala binlerce kişiyi daha milyoner edebilir mi düşünüyor. Ve herkes Bitcoin’e yatırım yapıyor. Fakat Bitcoin o kadar çok yükseldi ki, bazı uzmanlar artık daha çekingen yaklaşıyorlar. Peki, Bitcoin yükselmeye devam eder mi? Yükselirse ne kadar daha yükselir, yazımızda bu soruları inceleyeceğiz.

En Yüksek Bitcoin Değeri

Bugüne kadar Bitcoin en yüksek 20.089$ değerini gördü. Bu değeri gördüğü tarih 2017’nin sonlarıydı. Bu güne kadar sürekli bir şekilde yükselen Bitcoin, bu en yükseği gördükten sonraki 2 yıl boyunca 3.000$ kadar düşük seviyelere kararlı bir şekilde düştü. Geçen sene yavaş yavaş tekrar yükselmeye başladı ve şu sıralar 10.000$ etrafında düz bir şekilde yoluna devam ediyor.

Kripto Para Bitcoin Tahmini
Kripto Para Bitcoin Tahmini

Şu an mevcut seviyesinden nereye doğru hareket edeceği hakkında kimse net bilgi veremez. Fakat birçok analist bazı seviyelere yükseleceğini, bazıları ise düşeceğini belirtiyor. Hangilerinin doğru tahmin yaptığını gelecekte öğreneceğiz fakat kestiremiyoruz. Bitcoin çok fazla daha düşebilir veya tam tersine bir bu kadar daha yükselebilir.

Bitcoin Tahminleri

Şu an piyasa karmaşık bir durumda değil ve fiyat bandı oldukça sakin bir şekilde ilerliyor. Bu süreç böyle devam ederse uzun vadeli yatırımcılardan ziyade anlık traderlar kazanmaya devam edecekler. Fakat eninde sonunda Bitcoin’in bir yöne doğru hareketleneceğini biliyoruz.

Bazı analistler bu yılın sonunda 40.000$ seviyelerini geçeceğimizi ve 2023-2024 yılına kadar 100.000$ seviyelerini aşacağını belirtiyorlar. Fakat bazı tahminciler bunların sadece hayalden ibaret olduğunu, Bitcoin’in görebileceği en yüksek zirveyi zaten görmüş olduğunu belirtiyorlar. Birkaç analist ise yılsonunda Bitcoin’in yarı yarıya düşeceğini ve o seviyelerde uzun zaman kalacağını belirtiyorlar.

BTC Sembolü
BTC Sembolü

Fakat 10-20 yıl sonrası için kimse net bir Bitcoin tahmininde bulunamıyor. Çünkü azalan arz olacağını biliyoruz fakat talebin artıp artmayacağı hakkında bilgi sahibi değiliz. Eğer ki talep artarsa Bitcoin daha da yükselebilir fakat talebin sabit kalması halinde Bitcoin zamanla bir dengeye gelecek ve uzun yıllar orada kalacaktır. Basit olarak tabiriyle Bitcoin’in nasıl hareket ettiğini anlatmış olduk.

Bu yazıda kesinlikle bir yatırım tavsiye verilmemektedir. Sadece analistlerin görüşü ve Bitcoin’in ilerleyişi incelenmiştir. Verilecek yatırım kararı kişiye özeldir ve bu tür yazılardan yola çıkılarak yatırım yapmanız tavsiye edilmemektedir.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.