Artık Android Telefonunuzu Bilgisayarınızda Kullanabileceksiniz.

Windows 10 ile Android arasında bir anlaşma yapıldı. Bu demek oluyor ki artık bilgisayarımızda otururken telefonu sık sık elimize almak zorunda kalmayacağız. Henüz test aşamasında olan bu özellik baya kullanışlı bir özellik olacağa benziyor.

Windows 10 bildiğiniz üzere dünyanın en çok kullanılan ve Microsoft tarafından geliştirilen bir işletim sistemidir. Android ise en popüler mobil işletim sistemidir.

Gün içinde pek çok kez telefonumuza ihtiyacımız olabiliyor. Bilgisayarda otururken telefonumuzu sık sık elimize almaktan kurtaran bu özellik kullanıcılar tarafından olumlu yanıt alacağa benziyor. Telefonumuz şarjda ya da uzaktaysa bir bildirimi bilgisayardan kalkmadan elimize almak çoğumuz için adeta işkence. Windows’un yeni getireceği bu özelliği telefon uygulamalarımızı artık bilgisayarımız üzerinden çalıştırabileceğiz. Alt ve Tab tuşlarıyla pencereler arası geçişi kolaylıkla yapabiliriz. Çoğu kaynakta ise telefonumuzu Windows tuşu ile açabileceğimiz söyleniyor. Yani telefonumuz arttık bir tuş uzağımızda olacak.

Getirilecek bu yeni özellik henüz test aşamasında ve kullanıma hazırlanmaktadır. Peki bu özellik en çok kimlerin işine yarayacak? Sorusuna bir yanıt verecek olursak: Bu özellik bilgisayar üzerinde oyun oynayıp veya bir iş başında olup, telefonu uzağında olanlar ya da şarjda olanlar için epey iş göreceğe benziyor.

Belki teknolojide yeni bir çağ açacak bu gelişme kullanıcılar tarafından olumlu tepki alacağa benziyor. Teknoloji devi Windows’un aldığı bu kararlar kullanıcıların oldukça işine yarayabileceğinin yanı sıra Windows kullanıcıların omuzlarındaki büyük bir yükü kaldıracağa benziyor.

Windows’un Android ile yapacağı bu anlaşmayı müjdeleyen Windows kullanıcıların gönlünü kazanmayı yine yeniden başardı. Günlük hayatımızda bilgisayar ile telefonumuz arasındaki mesafeyi sıfıra indirecek bu gelişme şahsen benim çok işe yarayacak. Eğer freelance bir çalışma modeline sahipseniz Windows’un yeni getireceği bu özellik, özellikle sizin çok işinize yarayacaktır. Ayrıca bir oyun tutkunu iseniz telefonunuzu yan odadan kalkıp almanıza yeni gelecek bu özellik sayesinde hiç gerek kalmayacak. Değiştirilebilecek klavye kısayolları sayesinde telefonunuzu artık bir tuşa basarak yanınıza getirebilirsiniz.

Kişisel görüşlerinizi ve aklınıza takılan soruları yorumlar bölümünden bize iletmeyi unutmayın, sonraki makalelerde görüşmek dileği ile kalın sağlıcakla.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.